Strona główna/Nasz żłobek/Kącik dla rodzica/Jak ubrać dziecko na jesienny spacer

Jak ubrać dziecko na jesienny spacer

Jesień jest dobrym czasem na to, aby zwiększyć odporność malucha na spadek temperatur. Grunt to odpowiednio dobrany strój.

Pożegnania z letnią pogodą bywają bolesne, czego wynikiem może być chroniczne przeziębienie czy stan ogólnego przygnębienia, od których nie są wolni również najmłodsi. Nie oznacza to jednak, że wraz z odejściem afrykańskich upałów należy zamknąć dziecko w czterech ścianach, przeglądając z nim pamiątki z wakacji.

Rodzice ubierajcie dzieci rozsądnie.

Największy błąd zatroskanego rodzica to wybór stroju, który zamiast pomóc w regulacji temperatury ciała przyczynia się do jego przegrzania. Choć intencje bywają szlachetne, często takie działanie kończy się wizytą u lekarza. Należy pamiętać o tym, że jesień jest okresem przejściowym pomiędzy latem a zimą – nie trzeba ubierać dziecka w strój na arktyczną przeprawę.

Jak ubierać dwulatka?

Dzieci w wieku 2-3 lat powinny jak najczęściej wychodzić na spacer – chyba że za oknem leje deszcz albo temperatura jest mniejsza niż minus 15 stopni C. Należy pamiętać, że maluchy w tym okresie rozwoju wykazują się sporą aktywnością fizyczną, zatem trzeba szczególnie chronić je przed przegrzaniem ,rodzice nie nakładajcie kolejnych ciepłych sweterków dziecku, które właśnie biega z rówieśnikami po parku. Proste rozwiązanie to ubieranie na cebulkę. Czapka jest obowiązkowa, jednak nie musimy zaraz sięgać po wełnianą, bardzo ciepłą .Wystarczy bawełniane okrycie na głowę.

Warto pamiętać o tym, aby przed wyjściem z domu wywietrzyć mieszkanie, w ten sposób po powrocie ze spaceru dziecko nie odczuje znacznej różnicy temperatur.

Drodzy Rodzice!
Pamiętajcie o tym, że jesień jest okresem przejściowym pomiędzy latem a zimą – nie należy ubierać dziecka zbyt ciepło.

do góry