Dzień Flagi

5 Maja 2023

Powiewa flaga gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze jest biel i czerwień,
Czerwień to miłość, biel - serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste...

Tymi słowami rozpoczęliśmy w Żłobku obchody związane ze zbliżającym się Dniem Flagi. Nasze pociechy miały okazję zapoznać się z symboliką barw polskiej flagi. Odbyły się również zajęcia plastyczne związane z charakterem dnia.

Dzień Flagi - Grupa Wiewiórek

W dniu 28.04 w grupie Wiewiórek odbyły się zajęcia z okazji Święta Flagi. W tym dniu dzieci poznały bliżej symbol Polski jakim jest Flaga. Wykonały  wspólną pracę plastyczną: odbijanie rączek na dużej fladze pomalowanych czerwoną farbą. Każde z dzieci za pomocą gąbeczki pomalowało własną flagę. Wszystkie dzieci wyszły do domu z flagą, którą przygotowały wcześniej.

Dzień Flagi - Grupa Biedronek

 2 maja obchodzony jest w naszym kraju Dzień Flagi. By uczcić to święto, żłobkowicze z grupy biedronek przygotowały razem ze swoimi ciociami uroczysty dzień. Dzieci odbijały rączki pomalowane farbami na dużej fladze, oraz tańczyły i śpiewały tematyczne piosenki pt.: „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Wspólnie spędzony w ten dzień czas był  dla nas wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że jesteśmy Polakami, że Polska to nasza Ojczyzna oraz jakie są nasze symbole narodowe.

Dzień Flagi - Grupa Pszczółek

W dniu 28.04.2023 r. Odbył się Dzień Flagi. Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi takimi jak: „Godło Polski”, „Flaga Polski”, „Hymn Polski”. Później dzieci odnajdywały naszą flagę wśród innych flag państwowych. Na zakończenie przy pomocy napompowanego balonika malowaliśmy szablon Flagi Polskiej.

Dzień Flagi - Grupa Misie

2  maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.  My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste. Ciocie opowiadały o symbolach narodowych, pokazywały flagi. Nasze maluchy zaśpiewały piosenki o Polsce, oraz wykonały pracę plastyczną - odbijanie rączek pomalowanych czerwoną farbą na dużej fladze. W ten sposób od dzieciństwa kształtuje się w dzieciach uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju.

do góry