Dzień Ziemi

27 Kwietnia 2023

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji w naszym żłobku odbyły się zajęcia pt.: „Dzień Ziemi”.

Dzień Ziemi

W dniu 21.04.2023r. na grupie Pszczółek odbył się zajęcia pt.: „Dzień Ziemi”, w którym udział wzięły wszystkie dzieci ze żłobka. Panie opiekunki przygotowały przedstawienie edukacyjne jak dbać i szanować naszą Planetę Ziemię. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób segregować odpady (plastik, szkło i papier) i do których koszy należy je wrzucać. Pani Ziemia wspólnie ze swoimi pomocnikami "koniczynkami " zatańczyła w kółeczku do piosenki ekologicznej. Podczas zabawy pt.: „Kto zbuduje najdłuższego węża” każda z grup otrzymała nagrodę którą był robot, laptop oraz samolot, a to wszystko wykonane z surowców wtórnych. 

Dzień Ziemi - Grupa Misie

Dnia 21 kwietnia w naszym żłobku obchodziliśmy Dzień Ziemi. W tym dniu dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat ekologii , dowiedziały się jak ważne jest dbanie o naszą planetę, co należy robić by jej pomóc, a w szczególności poznały potrzebę segregowania śmieci, oszczędzania wody, oraz szanowania zieleni. Nasze maluchy same sadziły fasolki, próbowały też  samodzielnie posegregować śmieci do poszczególnych koszy. Wykonały też pracę plastyczną: na kuli ziemskiej przyklejały wodę z niebieskiej bibuły.

do góry