WIELKANOC

28 Marca 2024

WIELKANOC - GRUPA WIEWIÓREK

Dnia 27.03.2024 w naszym Żłobku obchodziliśmy Wielkanoc , dzieci poznały tradycje związane z tym świętem oraz znaczenie wszystkich symboli Świąt Wielkanocnych . Dekorowaliśmy razem koszyczek i wypełnialiśmy go różnymi przysmakami . Dzieci wyklejały swoją pracę , kolorowymi kuleczkami i piórkami, chętnie też brały udział w sesji zdjęciowej z wielką pisanką. Zajęcia odbyły się w radosnej atmosferze, dzieci nie mogą doczekać się już Zajączka Wielkanocnego i łakoci które im przyniesie.

WIELKANOC - GRUPA PSZCZÓŁEK

W dniu 27 marca na grupie Pszczółki obchodziliśmy  Święto Wielkiej Nocy. Dzieci przy Wielkanocnym stole zapoznały  się z obrzędami i tradycjami tego święta. Wszystkie dzieci wyklejały watą kontury baranka. Nasze starszaki malowały farbką jajko wielkanocne. Najbardziej dzieciom podobała się zabawa w Śmigus-dyngus. 

WIELKANOC - GRUPA MISIE

W dniu 27.03 . 2024 r.  w naszej grupie obchodziliśmy Wielkanoc. Z okazji tych świat dzieci przyszły do żłobka ubrane na żółto, poznały też tradycje związane z tymi świętami: co przynosimy w koszyczku, oraz co to jest „śmigus dyngus”. Wspólnie dekorowaliśmy dużą pisankę oraz szukaliśmy wielkanocnych jajek.

WIELKANOC - GRUPA BIEDRONEK

W dniu  27.03.2024 r. w naszym żłobku dzieci z grupy „Biedronki” zapoznały się z tradycjami i zwyczajami związanymi ze Świętami Wielkanocnymi np.: sadzenie rzeżuchy, malowanie pisanek i strojenie koszyczka. Starszaki szukały jajek w trawie, a młodsze na sali, ze znalezionymi jajkami na łyżce pokonywaliśmy slalom. Wspólnie wykonaliśmy wielka pisankę, a indywidualnie kredkami kolorowaliśmy świąteczny koszyczek. 

do góry