Strona główna/Aktualności/PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 Marca 2024

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - GRUPA WIEWIÓREK

Dnia 21.03.2024 r w naszym żłobku obchodziliśmy dzień przywitania ,,Pani Wiosny" dzieci z niecierpliwością oczekiwały od dawna jej przyjścia. W radosnej atmosferze przywitały Panią Wiosnę, przebrały się za różne owady, bociana i żabki. Dzieci wyklejały swoje kwiatuszki kolorową wydzieranką z papieru, oraz wykonały plakat wspólny pt.: „Krokusa kulkami z bibuły”. Zbieraliśmy również do koszyków kwiatki które porozrzucała Wiosna.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - GRUPA BIEDRONEK

W dniu 21.03.2024 r. w grupie Biedronek świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny.
Dzieci zaznajomiły się ze zjawiskami zachodzącymi wiosną w przyrodzie oraz wysłuchały wiersza pt. "Wiosna idzie pieszo". Uczestniczyły w zabawach rytmiczno-ruchowych.
Na zakończenie zajęć dzieci wspólnie wykonały "Suknię Pani Wiosny", wyklejając ją kwiatkami i motylkami wyciętymi z papieru.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - GRUPA PSZCZÓŁEK

W dniu 21 marca 2024 r. dzieci z naszej grupy Pszczółki obchodziły pierwszy dzień wiosny. Odwiedziła nas Pani Wiosna z którą wspólnie poznawaliśmy pierwsze oznaki wiosny. Dzieci zbierały kolorowe kwiatuszki do koszyczka i wyklejały kontur wiosennego kwiatuszka.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - GRUPA MISIE

Przyszła Wiosna w kwiecistej sukience i w wianku na głowie,  zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy - udekorowanie wiosennego motyla, potem poprosiła o zebranie zgubionych kwiatków z sukienki. Zebrane kwiatki dzieci wręczyły Pani Wiośnie, a na koniec razem z Panią Wiosną puszczały bańki.

do góry