Strona główna/Aktualności/Dzień pizzy w Żłobku

Dzień pizzy w Żłobku

14 Lutego 2022

Dnia 9 lutego w naszym Żłobku obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Tego dnia sale naszego żłobka zamieniły się w prawdziwe, włoskie pizzerie. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Na koniec dzieci wspólnie z opiekunkami wyklejały ogromną pizzę.

Dzień pizzy - Grupa Misie

W dniu 09.02.2022r. obchodziliśmy " Międzynarodowy Dzień Pizzy ".Na zajęciach dzieci miały okazję dowiedzieć się z jakich produktów powstaje pizza i jakich składników do niej potrzebujemy . Dzieci w trakcie zabaw świetnie się bawiły , wyklejały pizzę swoimi ulubionymi składnikami , wyciętymi z gazetek .

Dzień pizzy - Grupa Pszczółki

W dniu 9.02.2022r. grupa Pszczółek obchodziła dzień pizzy. W tym dniu opiekunki przybliżyły dzieciom proces produkcji pizzy ( wyrabianie ciasta, smarowanie sosem, posypywanie dodatkami, ser, pieczarki szynka, ananas.) Dzieci z pomocą opiekunek same mogły spróbować wyrobić ciasto i poznać jego strukturę. Na koniec dzieci wykonały swoją pizzę z ulubionych dodatków na papierowym talerzyku. 

Dzień pizzy - Grupa Wiewiórki

W dniu 09.02.2022r. w grupie Wiewiórek odbyły się zajęcia kulinarne. Dzieci przebrane za kucharzy wykonały i wypiekały własną pizzę. Każde z dzieci zrobiło pracę plastyczną : wykleiły kawałek pizzy swoimi ulubionymi składnikami. 

Dzień pizzy - Grupa Biedronki

Dnia 9 lutego w grupie Biedronki obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Tego dnia sale naszego żłobka zamieniły się w prawdziwe, włoskie pizzerie. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Na koniec dzieci wspólnie z opiekunkami wyklejały ogromna pizzę. Radości było co nie miara!

 

 

 

do góry