Strona główna/Aktualności/Dzień dyni w Żłobku

Dzień dyni w Żłobku

2 Listopada 2021

Dzień dyni w Żłobku

Gdy nadchodzi koniec jesiennych zbiorów czas ogłosić „Dzień Dyni”. W Żłobku święto to obchodziliśmy 29 października br. Dzieci ubrały się tego dnia na pomarańczowo - można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Tego dnia podczas zajęć dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki.  W każdej grupie odbyły się dyniowe zabawy.

Dzień Dyni - grupa Misie

„Jak przyjemnie jak wesoło kiedy dynia krąży w koło, dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam”.

29 października w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Dyni. Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe i łatwe do współpracy warzywo. Dzieci zapoznały się z kolorem, kształtem, wielkością oraz ciężarem dyń. Wspólnymi siłami dzieci wraz z opiekunkami wykonały plakat dużej dyni, który był wyklejony małymi dyniami. Celem tego spotkania z dynią była wspólna integracja grupy oraz czerpanie radości ze wspólnej zabawy tj. slalom między dyniami oraz toczenie dyni po podłodze .

Dzień Dyni - grupa Wiewiórek

Dnia 29.10 br. w grupie Wiewiórek obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Odbyły się rozmowy na temat dyni: jaki ma kolor, co można z niej zrobić. Była foto budka w kształcie karocy z dyni, przy której wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Każde z dzieci pomalowało własną dynie oraz wspólnie wykleiły dynie na dużym brystolu. 

Dzień Dyni - grupa Biedronek

Dnia 29 października Grupa Biedronki świętowała Dzień Dyni. W tym dniu dzieci poznały dynię i kolor pomarańczowy. Dzieci wspólnie wyklejały bibułą dużą dynie oraz samodzielnie malowały pomarańczową farbą swoje dynie. Uśmiechnięte maluchy chętnie brały udział w zabawach: slalom z dynią i dyniowy tor przeszkód.

Dzień Dyni - grupa Pszczółek

Dzień Dyni grupa Pszczółek rozpoczęła od zabawy badawczo-praktycznej, dzieci odkrywały dyniowe wnętrze. Następnie wspólnie ozdabialiśmy dynię - królową warzyw. Dzieci zapoznały się z różnorodnością dyń.

do góry