Strona główna/Aktualności/ Dzień Niepodległości w Żłobku

Dzień Niepodległości w Żłobku

16 Listopada 2021

       „Powiewa flaga”
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień - to miłość, biel - serca czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste.
Cz. Janczarski


Dzień Niepodległości
Wszyscy oczekiwaliśmy na ten wielki dzień, który przypomina o naszych korzeniach i tradycji Narodowej. Wszystkie grupy wraz z opiekunkami tworzyły piękne prace plastyczne które można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Dzień Niepodległości - grupa Wiewiórek

Dnia 10.11.2021r. w grupie Wiewiórek świętowaliśmy „Dzień Niepodległości”. Dzieci poznały symbole Polski, zaśpiewały Hymn Polski. Wspólnie wykonały pracę plastyczną: za pomocą moczonych rączek w czerwonej farbie wykonały Flagę Polski.

Dzień Niepodległości - grupa Pszczółek

W dniu 10.11.2021 grupa Pszczółek obchodziła Dzień Niepodległości. W tym dniu opiekunki pokazywały dzieciom kolory jakie widnieją na Fladze (biały i czerwony) oraz opowiadały o Godle Polski. Następnie dzieci dekorowały Orła białymi piórkami i czerwony bibułą. 

Dzień Niepodległości - grupa Biedronek

W dniu 10 listopada w grupie  Biedronki odbyły się zajęcia z okazji Dnia Niepodległości. Dzieci wysłuchały wiersza "Kto Ty jesteś" oraz Hymn Polski. Wykonały również prace plastyczne: wyklejanie rysunku Godła Polski oraz odbijanie rączek na Fladze. Dekorowały również bibułą Flagę Polski. 

Dzień Niepodległości - grupa Misie

11 listopada obchodzimy nasze Święto Narodowe "Dzień Niepodległości". Z tej okazji w grupie misie odbyły się zajęcia mające na celu kształtowanie miłości, przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Dzieci poznały barwy oraz symbole Narodowe z dumą i odpowiednią postawą odsłuchały Hymn Polski. W tym dniu nie zabrakło prac plastycznych , wspólnie wyklejaliśmy kulkami z bibuły Godło Polski oraz wykonaliśmy biało - czerwone Flagi.

do góry