Strona główna/Aktualności/Pierwszy dzień wiosny!

Pierwszy dzień wiosny!

24 Marca 2021

Pani Wiosna”

Przyszła nareszcie w zwiewnej szacie, do nas, Pani Wiosna.

Taka wypoczęta, uśmiechnięta, na swoim licu radosna.

Roztoczyła swój urok, zieleń miękkiego runa wokół rozsiała Ziemię całą poruszyła, ptaki wdzięcznie rozśpiewała.

Na gałązkach, pod swoim dotknięciem, pączki wyczarowała.

Ciepłym tchnieniem nowe życie przyrodzie całej dała i chociaż niekiedy jeszcze smagnie zimnymi deszczu biczami.

To jednak upaja wszystkich swoimi wielkimi czarami.

 

W dniu 19 marca 2021 roku dzieci ze żłobka obchodzą Pierwszy Dzień Wiosny.

W żłobku zrobiło się zielono. W swej pięknej, kwiecistej sukience Pani Wiosna odwiedziła dzieci. Tego dnia każde dziecko miało element wiosennego stroju. Były: żabki, kwiatuszki, biedronka, motylek i bocian. Pożegnaliśmy Zimę i powitaliśmy Wiosnę.

Teraz już tylko oczekujemy słoneczka i pięknej pogody, aby móc wyruszyć na plac zabaw, gdzie zabawom i uciechom nie będzie końca.

Dzień wiosny - grupa Wiewiórek

W naszym Żłobku odbyły się zajęcia na przywitanie Pani Wiosny, dzieci zbierały kwiaty do koszyczka, wykonały wspólnie plakat "wiosenna łąka" układały puzzle: „Bociek i Żabka” oraz tańczyły do piosenek pt.: „Przyszła już wiosenka", „Kle, kle, boćku”, „Była sobie żabka mała”.

Dzień wiosny - grupa Pszczółek

W dniu 19.03 w grupie Pszczółki obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Dzieci wraz z ciociami topiły marzannę, która zwiastuje nadejście wiosny a odejście zimy. Wspólnie wykonywaliśmy pracę plastyczną która przedstawiała wazon kolorowych wiosennych kwiatów. Śpiewaliśmy razem wiosenne piosenki, z radością witając pierwsze promyki słońca. 

Dzień wiosny - grupa Biedronek

19 marca 2021r w żłobku u Biedronek zrobiło się zielono. W swej pięknej, kwiecistej sukience Pani Wiosna odwiedziła dzieci.

Tego dnia każde dziecko miało element wiosennego stroju. Były: żabki, kwiatuszki, biedronka, motylek i bocian.

Pani Wiosna zapoznała dzieci z piosenką pt. "Maszeruje Wiosna" i opowiedziała o pierwszych zwiastunach wiosny. Starsze dzieci chętnie odpowiadały na zagadki Pani Wiosny, a maluszki z zaciekawieniem patrzyły na Gościa, który ich odwiedził wywołując uśmiechy na twarzach. Na zakończenie dzieci zatańczyły wspólny taniec z Panią Wiosną trzymając w rączkach piękne kwiatuszki, które tego dnia zabrały do domu.

Dzień wiosny - grupa Misie

W dniu 19.03.2021. w grupie Misiów świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji dzieci odwiedziła Pani Wiosna oraz Pani Tęcza, które rozmawiały z dziećmi na temat zmian jakie niesie ze sobą wiosna. Dzieci bardzo uważnie słuchały. Na koniec wykonały pracę plastyczną dla Pani Wiosny: wykleiły plasteliną piękne kwiatuszki.

 

do góry