Strona główna/Aktualności/Dzień wody w żłobku.

Dzień wody w żłobku.

24 Marca 2023


W dniu 22.03.2023r. w naszym żłobku obchodziliśmy dzień wody. Tego dnia wszyscy przyszli do żłobka ubrani na niebiesko. Ciocie opowiadały skąd się bierze deszcz i dlaczego woda płynie w kranie . Dzieci wzięły udział w różnych zabawach: podlewanie kwiatków, wieszanie listków na drzewie, łowienie rybek, robienie piany z mydła i wody, oraz znikające kostki lodu. Za pomocą pianki i barwników dzieci wykonały burzę. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną - wyklejanie kontur kropli wody niebieską bibułą oraz przedstawiły taniec z parasolkami.

Dzień wody - Grupa Wiewiórki, Biedronki, Pszczółki


W dniu 22.03.2023r. świętowaliśmy dzień wody, w którym brały udział wszystkie dzieci ze żłobka. W tym dniu wszyscy przyszli ubrani na niebiesko. Nasz żłobek odwiedziła kropelka deszczu, kropelka wody oraz chmurka. Opowiedziały nam, jak bardzo ważna  w naszym życiu jest woda.  Dzieci wzięły udział w różnych zabawach: podlewanie kwiatków, wieszanie listków na drzewie, łowienie rybek. Za pomocą pianki i barwników dzieci wykonały burzę. Dzieci przebrane za kropelki przedstawiły taniec z parasolkami. Na koniec były wspólne tańce i śpiewanie piosenek o deszczu. 

Dzień wody - Grupa Misie

22 marca dzieci z grupy Misie obchodziły Dzień Wody.
Tego dnia dzieci przyszły do żłobka ubrane na niebiesko i wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody. Ciocie opowiadały skąd się bierze deszcz i dlaczego woda płynie w kranie . Dzieci brały również udział w eksperymentach z użyciem wody: robienie piany z mydła i wody ,
uciekający pieprz , oraz znikające kostki lodu . Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną - wyklejanie kontur kropli wody niebieską bibułą. Wszyscy doskonale się bawili .

do góry