Strona główna/Aktualności/Dzień dinozaura w Żłobku

Dzień dinozaura w Żłobku

3 Marca 2022

W dniu 25.02.2022 r.  w naszym Żłobku obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Dzień ten był doskonałą okazją,  by opowiedzieć dzieciom o dinozaurach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę .Celem zajęć było poszerzenie słownictwa dzieci , pobudzenie wyobraźni , rozwijanie spostrzegawczości , rozwijanie koordynacji ruchowej poprzez zabawę. Wszystkie dzieci wyruszyły na poszukiwania zaginionych dinozaurów oraz wykonały piękne prace plastyczne.

Dzień dinozaura - Grupa Misie

 

W dniu 25.02.2022 r.  w grupie Misiów obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Dzień ten był doskonałą okazją,  by przypomnieć o prehistorycznych stworach , które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę .Celem naszych zajęć było poszerzenie słownika dzieci , pobudzenie wyobraźni , rozwijanie spostrzegawczości , rozwijanie koordynacji ruchowej poprzez zabawę - slalom z jajem dinozaura niesionym na łyżce . Nie zabrakło dinozaurowych tańców i ładnie pokolorowanych postaci dinozaura.

 

 

Dzień dinozaura - Grupa Wiewiórki

 

Dnia 25.02.2022r. w grupie Wiewiórek obchodziliśmy dzień dinozaura. Dzieci poznały bliżej postać dinozaura. Wszyscy mieliśmy opaski dinozaura, a niektórzy byli przebrani za jaskiniowców. Dzieci szukały zaginionych dinozaurów, podziwiały wybuchający wulkan, i wyklejały pięknego dużego dinozaura kawałkami papieru.

Dzień dinozaura - Grupa Biedronki

W dniu 25.02.2022r. w grupie Biedronek odbyły się zajęcia z okazji Dnia Dinozaura. Dzieciaki brały udział w Lodowych Wykopaliskach i z wielkim zaangażowaniem wydobywały dinozaury z lodu. Zrobiliśmy piękne prace plastyczne oraz oglądaliśmy książeczki sensoryczne o dinozaurach.

 

Dzień dinozaura - Grupa Pszczółki

W dniu 25.02.2022r. grupę Pszczółek odwiedziły prechistoryczne dinozaury.

Opiekunki przybliżyły dzieciom warunki życia dinozaurów. Dzieci chodziły po śladach gadów i szukały jaja dinozaura ukrytego na sali. Na koniec wyklejały plasteliną kontury dinozaura.

 

do góry