Strona główna/Aktualności/Dzień Kredki w Żłobku

Dzień Kredki w Żłobku

1 Grudnia 2021

24 listopada w naszym Żłobku obchodziliśmy ŚWIĘTO KREDKI. W tym wyjątkowym dniu  odbyło się wspólne kolorwanie kredkami oraz zabawa i wierszyki towarzyszyły nam przez cały dzień.

Wszystkie dzieci świetnie się bawiły.
Było bardzo ciekawie i co najważniejsze KOLOROWO.

Dzień kredki - grupa Wiewiórek

Jak co roku w naszym Żłobku, obchodziliśmy Dzień kredki. Na grupie Wiewiórek, dzieci opowiadały do czego służą kredki i jak wygląda poznały kredki świecowe, drewniane i pastelowe, kolorowały laurki w kształcie kredki i wykonały duży wspólny plakat. Dzieci dostały również kolorowe opaski na głowę do domu.

Dzień kredki - grupa Biedronek

Dnia 24 listopada Biedronki obchodziły Dzień Kredki. Dzieci poznały różnego rodzaju kredki: świecowe, ołówkowe i pastele. Kredkami ołówkowymi pokolorowały kontury kredki. Wykonały też wspólnie dużą kredkę używając wszystkich rodzajów kredek. Potem odbyły się wspólne tańce przy piosence "Kolorowe kredki". Dzień był bardzo wesoły i kolorowy tak jak jego bohaterowie.

Dzień kredki - grupa Misie

W dniu 24 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki . Misie by uczcić ten dzień pokolorowały duże kredki małymi kredkami , ćwiczyły w ten sposób prawidłowy chwyt i motorykę małą , Następnie zamieniliśmy się w poszukiwaczy kolorów, ukrytych w naszej sali . Celem zabawy było zapoznanie i utrwalenie kolorów . Kredki wykorzystaliśmy nie tylko do rysowania ale również do zabaw ruchowych . Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień .

'' Kolorowe kredki w pudełeczku noszę , kolorowe kredki bardzo lubią mnie ,

   Kolorowe kredki kiedy je poproszę , namalują wszystko to co chcę .''

Dzień kredki - grupa Pszczółek

Dzień kredki w grupie pszczółek przebiegł w pozytywnej atmosferze. Odwiedziła nas niebieska kredka, która opowiedziała bajeczkę o kolorowych przygodach zielonej kredki oraz dzieci wspólnie zatańczyły w kółeczku do piosenki "Kolorowe Kredki w pudełeczku noszę ".

do góry