Dzień Jeża

18 Listopada 2021

15 listopada 2021r. w żłobku obchodziliśmy „Dzień Jeża”. Te kolczaste zwierzaki są bardzo sympatyczne i pożyteczne, dlatego warto chociażby przy tej okazji pomyśleć o nich nieco dłużej.  Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach , wierszach, książeczkach, dlatego nasi żłobkowicze włączyli się w obchody tego nietypowego święta. Tego dnia dzieci miały okazję poznać ich sposób poruszania się, podczas zabaw. Była też zabawa pt.” Na dywanie siedzi Jeż….”. Z pomocą Opiekunek dzieci wykonały jeżyki różnymi technikami plastycznymi, które można podziwiać na zdjęciach.

Dzień Jeża - grupa Wiewiórek

W dniu 15.11.2021r. w grupie Wiewiórek odbył się „Dzień Jeża”. Każde z dzieci mogło poczuć się jak malutki jeżyk dzięki foto budce. Wspólnie wykonaliśmy kolce dla jeża z ziemniaka. Na koniec zabawy każde dziecko za pomocą widelca namalował jeżykowi kolce. 

Dzień Jeża - grupa Biedronek

Dnia 15.11.2021 w grupie Biedronek  odbywał się „Dzień Jeża”. Dzieci zapoznały się bliżej ze zwierzakiem poznając jego wygląd. Wykonały  kolorowe prace plastyczne przedstawiające iglastego przyjaciela, oraz wspólnie wyklejały suszonymi liśćmi jeżowe kolce.  Dzieci bardzo chętnie brały udział w slalomie między jeżykami i śpiewały piosenki o Jeżu.

Dzień Jeża - grupa Pszczółek

W dniu 15.11.2021 odbył się „Dzień Jeża”. Dzieci zapoznały się z sylwetka i środowiskiem naturalnym w jakim żyją jeże. Dzieci przyczepiały kolorowe jabłka do szablonu Jeża oraz wyklejały kontur Jeża bibułą, a starsze dzieci przeplatały druciki przez otwory w kartonowym jeżyku. 

Dzień Jeża - grupa Misie

15 listopada obchodziliśmy w Żłobku: „Dzień Jeżą”. Poznaliśmy nowy wierszyk o Jeżu, oraz wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną techniką odbitych rączek. Zrobiliśmy też zdjęcia jako jeżyki w foto budce . Tego dnia dzieci poznały nową zabawę pt.: „Na dywanie siedzi Jeż”. Wszyscy świetnie się bawiliśmy pokazując jak jeże biegają po podłodze.

„Idzie jeżyk tup, tup , tup,

Zjadł jabłuszko chrup , chrup , chrup, 

Drzwiami mocno trzasnął.

Zwinął się w kłębek i zasnął.”

do góry