Strona główna/Aktualności/Dzień Pszczół

Dzień Pszczół

23 Maja 2023

W naszym żłobku obchodziliśmy „Światowy Dzień Pszczół”.

Dzień Pszczoły obchodzony jest 20 maja. Jest to dzień ustanowiony w 2018 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych z inicjatywy Słowenii, aby zwrócić uwagę na rolę pszczół w ekosystemie i zagrożenia, jakie im grożą.

Dzień Pszczół - Grupa Pszczółek

„Światowy Dzień Pszczół” w grupie Pszczółek.  W tym dniu opiekunki na ilustracjach i rekwizytach zaprezentowały gdzie mieszkają pszczoły, jaką pełnią rolę oraz skąd mamy miód. Dzieci miały okazję przymierzyć strój pszczelarza, poznać budowę ula oraz zbierać do niego nektar w jednej z zabaw ruchowych. Wspólnie przyklejaliśmy pszczółki do szablonu ula oraz każde dziecko pokolorowało swój plaster miodu. Na sali nie zabrakło zabaw kołowych do piosenek „Pszczółka śpi w ogrodzie”, „Pszczółka Maja”.

Dzień Pszczół - Grupa Wiewiórek

Dnia 19.05.2023 roku w naszym żłobku świętowaliśmy Dzień Pszczół. Dzieci dowiedziały się jaką ważną rolę pełnią w naszym świecie te małe owady, jak powstaje miód oraz kto to jest pszczelarz. Dzieci próbowały  miód, wykonały pracę plastyczną oraz przyklejały pszczółki na łąkę Kubusia Puchatka.

Dzień Pszczół - Grupa Biedronek

W Grupie Biedronek odbyły się zajęcia z okazji Dnia Pszczół. Dzieci dowiedziały się co robią i gdzie mieszkają pszczółki. Były wesołe zabawy do piosenki „Pszczółka śpi w ogrodzie”. Wraz z opiekunkami dzieci wykonały piękne prace plastyczne: „Plaster miodu”, a na zakończenie przebrane za pszczółki zatańczyły Taniec Mai.

Dzień Pszczół - Grupa Misie

Skąd się bierze miód? Nasze Misie już to wiedzą, gdyż 22 maja obchodziliśmy „Dzień Pszczół”. Ciocie w ciekawy sposób opowiadały jak wygląda ciężka praca pszczółek, w jaki sposób powstaje miód oraz jak należy opiekować się pszczołami. Maluchy słuchały z zaciekawieniem, a potem oglądały narzędzia których używa pszczelarz. Mogły również spróbować miodek. Dzieci również wykonały pracę plastyczną „plaster miodu” - uzupełniały żółtą plasteliną przyklejony na brystolu plaster miodu. Na koniec zajęć wszyscy świetnie się bawili do piosenki „Taniec Mai”. 

do góry