Dzień Górnika w Żłobku
7 Grudnia 2021W dniu 3 grudnia 2021r. obchodziliśmy w naszym Żłobku „Barbórkę” - Święto Górników. Jest to dzień, który przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. Dzieci poznały pracę górników, strój górnika - mundur galowy oraz strój roboczy. Dzieci miały możliwość zobaczyć i podtykać węgiel, kilof, łopatę oraz kas z latarką. Razem wszystkie dzieci wykonały pracę plastyczną - malowanie węglem drzewnym wagonika oraz brały chętnie udział w grze zręcznościowej i uczestniczyły w pokazie badawczym. Na koniec kilkoro dzieci w przepięknych strojach tańczyły razem z górnikiem przy piosence „Karliku, Karliku”.
Dzień Górnika - grupa Wiewiórek
W dniu 03.12.2021 w grupie Wiewiórki odbył się Dzień Górnika. Opiekunki opowiedziały dzieciom co to za święto. Każde w dzieci za pomocą farby i gąbeczki odkrywało symbole związane z tym świętem. Na końcu były wspólne tańce.
Dzień Górnika - grupa Pszczółek
4 grudnia obchodzimy Barbórkę - święto wszystkich górników.
Była to doskonała okazja aby dzieci poznały jak pracuje górnik, po czym same dzielnie zbierały węgiel. Poznały węgiel do rysowania, którym wykonały prace plastyczne.
Dzień Górnika - grupa Biedronek
W dniu 03 grudnia grupa Biedronki obchodziła Dzień Górnika. Dzieci zapoznały się z postacią górnika kto to jest oraz co robi. Wspólnie została wykonana postać górnika, oraz dzieci malowały ilustrację węglem i udekorowały piórkami czapki górnicze. Na zakończenie wszyscy wspólnie zatańczyli górnicze przeboje. Uśmiechom dzieci nie było końca.
Dzień Górnika - grupa Misie
Dzień Górnika to jedna z wielu uroczystości , która na stałe zagościła w kalendarzu naszego Żłobka. 3 grudnia dzień przed Świętem Górników zajęcia dla dzieci z grupy Misie zorganizowane były pod kątem poznania pracy górników, wyglądem munduru galowego, oraz historią powstania węgla. Dzieci brały udział w zabawie ''rzucaj węglem do celu'', zabawa ta rozwija intelektualnie, motorycznie. Na zakończenie zajęć sprawdziliśmy czy damy radę pokolorować węglem nasze czapki . Co prawda nie tylko czapki zostały pomalowane - nasze buzie i rączki także.
„Najpierw zjeżdżamy windą w dół , potem idziemy zgięci w pół ,
aż dochodzimy do czarnej ściany , którą narzędziem mocno okuwamy ,
kawałki węgla łopatą bierzemy , do wagonika raz dwa sypiemy ,
gdy wszystkie wagony już napełnione to na powierzchnię są wywożone .”