Strona główna/Aktualności/Tradycje Świąteczne

Tradycje Świąteczne

21 Grudnia 2020

W dniu 17 grudnia 2020 roku w Żłobku odbyły się zajęcia związane z „Tradycjami Świątecznymi”. Zajęcia miały na celu wprowadzić dzieci w radosną atmosferę w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę. Dzieci poznały staropolskie zwyczaje takie jak: wkładanie sianka pod obrus, dzielenie się opłatkiem, co to jest szopka, pierwsza gwiazdka oraz strojenie choinki.

Tradycje Świąteczne - grupa Misie

W dniu 17.12.2020r. w grupie Misie odbyły się zajęcia związane z „Tradycjami Świątecznymi”. Dzieci poznały tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Z kolorowego papieru dzieci wykonały łańcuch, którym przystroiliśmy żłobkową choinkę. Ciocie wraz z dziećmi wykonały kompozycję przestrzenną „12 potraw wigilijnych”. W tym dniu nie zabrakło zajęć sportowych. Dzieci chętnie wędrowały slalomem między prezentami. Cała grupa Misiów życzy wszystkim Wesołych Świąt!

Tradycje Świąteczne - grupa Biedronek

W dniu 17.12.2020r. w grupie Biedronek odbyły się zajęcia związane z „Tradycjami Świątecznymi”. Dzieci poznały tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Ciocie wraz z dziećmi wyklejały choinkę kolorowymi ozdobami z papieru. Dzieci lukrowały pierniczki. Na koniec wszyscy wspólnie śpiewali polskie kolędy. Cała grupa Biedronek życzy wszystkim Wesołych Świąt!

Tradycje Świąteczne - grupa Pszczółek

Dnia 17 grudnia dzieci z grupy Pszczółek zapoznały się z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci robiły  świąteczne jeże z pomarańczy i goździków, stroiły świąteczny stół oraz słuchały kolęd. Największą atrakcją okazało się dekorowanie pierniczków, które potem dzieci podarowały rodzicom. W całym żłobku panował świąteczny nastrój. Cała grupa Pszczółek życzy wszystkim Wesołych Świąt!

Tradycje Świąteczne - grupa Wiewiórek

W dniu 17.12.2020r. w grupie Wiewiórek odbyły się zajęcia związane z „Tradycjami Świątecznymi”. Zajęcia miały na celu wprowadzić dzieci w radosną atmosferę w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę. Dzieci poznały staropolskie zwyczaje takie jak: wkładanie sianka pod obrus, dzielenie się opłatkiem, co to jest szopka, pierwsza gwiazdka oraz strojenie choinki. Ciocie wraz z dziećmi zainscenizowały szopkę Bożonarodzeniową. Cała grupa Wiewiórek życzy wszystkim Wesołych Świąt!

Życzenia  Swiąteczne

 

do góry