Strona główna/Aktualności/Pierwszy dzień wiosny w Żłobku

Pierwszy dzień wiosny w Żłobku

25 Marca 2022

W dniu 21.03.22r. dzieci w żłobku przywitały wiosnę . Aby podkreślić charakter tego dnia,  dekoracja żłobka zmieniła się z zimowej na wiosenną. Wszystkie dzieci wyruszyły z koszyczkami na poszukiwania wiosennych kwiatów, pięknie ozdabiały fryzurę i suknię Pani wiosny. Na koniec dzieci wesoło bawiły się podskakując i tańcząc w rytm muzyki

 

Pierwszy dzień wiosny - Grupa Misie

W dniu 21.03.22r dzieci z grupy Misie przywitały Wiosnę . Aby podkreślić charakter tego dnia,  dekoracja żłobka zmieniła się z zimowej na wiosenną. Wspólną zabawę zapoczątkowaliśmy poszukiwaniem kolorowych kwiatków w naszej sali. Odnalezienie ich było dla maluchów radością i satysfakcją . Następnie wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną. Na koniec dzieci wesoło bawiły się podskakując i tańcząc w rytm muzyki .

Pierwszy dzień wiosny - Grupa Wiewiórki

21.03.2022r. w grupie Wiewiórek obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Wszyscy mieliśmy założone kolorowe opaski. Dzieci wyruszyły z koszyczkami na poszukiwanie wiosennych kwiatów. Wspólnie ozdobiliśmy kolorowymi kwiatami suknię Pani wiosny, oraz każde z dzieci wykleiło obrazek bociana i żabki kolorowymi kawałkami bibuły.

Pierwszy dzień wiosny - Grupa Biedronki

Dnia 21.03.2022r. dzieci z grupy Biedronek obchodziły pierwszy dzień wiosny . Wspólnie wyczekiwaliśmy pierwszych oznak wiosny , o których opowiadały dzieciom opiekunki . Odwiedziła nas nawet sama Pani Wiosna, której dzieci zaśpiewały radosne wiosenne piosenki .  Razem z kolorowych kwiatów wykonaliśmy piękna fryzurę Pani wiosny. Było wesoło oraz kolorowo.

 

Pierwszy dzień wiosny - Grupa Pszczółki

21 marca powitaliśmy Wiosnę, a pożegnaliśmy Zimę. W tym dniu wszystkie dzieci miały na głowie opaski wiosenne oraz zapoznały się z wyglądem marzanny. Na chuście klanza według koloru ułożyliśmy oznaki wiosny. Wspólnie ozdobiliśmy motyla oraz każde dziecko  z osobna wyklejało szablon krokusa kuleczkami z bibuły.

do góry