Strona główna/Aktualności/Dzień śniegu w Żłobku

Dzień śniegu w Żłobku

19 Stycznia 2022

Nie od dziś wiadomo, ze śnieg kochają wszystkie dzieci,  dlatego w naszym  Żłobku nie mogliśmy pominąć  tego święta. W każdej grupie żłobkowej przeprowadzono różne eksperymenty i doświadczenia. Wielkim zainteresowaniem cieszył się sztuczny śnieg. Dzieci wykonywały także prace plastyczne, które można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Dzień śniegu - grupa Misie

W dniu 13.01.22 r. dzieci w grupie Misie świętowały Dzień Śniegu. Dzieci dowiedziały się jak powstaje śnieg , oraz w jakie zabawy można bawić się na śniegu .

Wspólnie lepiliśmy bałwana z masy solnej , wykonaliśmy też piękny pejzaż zimowy oraz uczestniczyliśmy w wesołych zabawach.

Na zakończenie wszyscy razem zrobiliśmy sztuczny śnieg oddziałując przy tym na zmysły dotyku, wzroku, węchu .

Dzień śniegu - grupa Pszczółki

13 stycznia obchodziliśmy Dzień Śniegu.

Dzieci dowiedziały się jak powstaje śnieg i w jakie zabawy można się bawić na śniegu.

Wszyscy razem zrobiliśmy sztuczny śnieg oraz każde z osobna wykonało pracę plastyczną kolorowym lodem.

Dzień śniegu - grupa Biedronki

Dnia 13 stycznia grupa Biedronek obchodziła Dzień Śniegu. Dzieci używając pasty do zębów malowały paluszkami zimowy krajobraz oraz wspólnie wykleiły bałwanka watą. Mali żłobkowicze z uwagą obserwowali jak powstaje śnieg z kulek pochłaniających wodę. Potem lepili bałwana ze sztucznego śniegu i rzucali się śnieżkami. Dzieci jeździły też na "jabłuszkach" po śniegu z folii bąbelkowej. Było bardzo wesoło i zabawnie.

 

Dzień śniegu - grupa Wiewiórki

W dniu 14.01.2022 r. na grupie Wiewiórek odbyły się zajęcia pt: Dzień śniegu. Dzieci w trakcie zajęć robiły bałwanki z talerzyków, wspólnie wykonały bałwanka na dużym brystolu. Wyruszyły na sankach w poszukiwaniu ukrytych skarbów pod śniegiem.

do góry