Strona główna/Aktualności/Dzień kota w naszym Żłobku

Dzień kota w naszym Żłobku

20 Lutego 2023


Dnia 17.02.2023 r. w naszym Żłobku obchodziliśmy Dzień Kota. To właśnie kotki tego dnia były głównymi

bohaterami zajęć. Z tej okazji dzieci przedstawiły bajkę pt. „Chory kotek”. Wiele radości naszym maluchom sprawiły zabawy „ Kocie polowanie" i "Dopasuj kłębek do kota". Dzieci oglądały książeczki o tajemniczych zwierzątkach i zapoznały się z kocimi obyczajami.

Były wesołe kocie zabawy przy piosenkach: „My jesteśmy kotki dwa”, „Wlazł kotek na płotek” oraz konkurs kto szybciej wypije mleczko.

Dzień kota - grupa Pszczółki

W dniu 17.02.2023r. w grupie Pszczółek obchodziliśmy Dzień Kota. Dzieci chętnie wysłuchały bajki pt: "Chory Kotek". Śpiewaliśmy piosenki o kotku, układaliśmy puzzle kotka. Na zakończenie dzieci wyklejały kontur postaci kota za pomocą wydzieranki z gazety.

Dzień kota - Grupa Biedronki

W dniu 17.02.2023r. w grupie Biedronek odbyły się zajęcia z okazji Dnia Kota. Dzieci oglądały książeczki o tych tajemniczych zwierzątkach i zapoznały się z kocimi obyczajami. Były wesołe kocie zabawy przy piosenkach: „My jesteśmy kotki dwa”, „Wlazł kotek na płotek”
oraz konkurs Kto szybciej wypije mleczko. Dzieci rysowały kredkami piękne kotki, a do domu wróciły
z kocim upominkiem

Dzień kota - Grupa Wiewiórki

W dniu 17.02.2023 r. w grupie Wiewiórek obchodziliśmy Dzień Kota. Dzieci miały na sobie bluzeczki z kotkami oraz opaski. Z tej okazji dzieci przedstawiły bajkę pt. „Chory kotek”. Następnie każde z dzieci pokolorowało obrazek kotka. Na koniec wszyscy zamieniliśmy się w małe kotki i przechodziliśmy po łapkach kotka przez tunel.

Dzień kota - Grupa Misie

Dnia 17.02.2023r. w grupie Misie obchodziliśmy w naszym żłobku Dzień Kota. To właśnie kotki tego dnia były głównymi bohaterami zajęć w naszej grupie. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zachowania kotów, co jedzą , jak się bawią i jak trzeba
się nimi opiekować- a wszystko to opowiadał nam kot Felix, który był gościem w grupie Misiów. Wiele radości naszym maluchom sprawiły zabawy: "kocie polowanie" i "dopasuj kłębek do kota". Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną, gdzie miały za zadanie wykleić
pyszczek kota z gotowych elementów. Wszyscy bawili się znakomicie .

do góry