Strona główna/Aktualności/Dzień Małego Chemika

Dzień Małego Chemika

24 Maja 2021

„Dzień Małego Chemika” - Dzieci odwiedziła Pani Chemik w stroju chemika. Opowiedziała kim jest i czym się zajmuje. Razem z dziećmi przeprowadziła takie doświadczenia jak: kolorowa tęcza stworzona z cukierków skittles, tęczowy deszcz który powstał z barwników spożywczych i pianki do golenia. Na koniec wszystkie dzieci ozdabiały i kolorowały menzurkę małego chemika.

Dzień Chemika - grupa Misie

W dniu 07.05.2021 w grupie Misiów odbył się "Dzień Chemika".
Dzieci otrzymały odznaki Małego Chemika.
Wszyscy wspólnie zrobiliśmy wybuchowy wulkan,pływające kolorowe kuleczki oraz slime, z którego dzieci robiły różne figury.
 

Dzień Chemika - grupa Biedronek

W dniu 7 maja 2021r. w grupie Wiewiórek odbył się zajęcia pt.: „Dzień Chemika”. Dzieci w tym dniu brały udział w różnego rodzaju doświadczeniach. Opiekunki razem z dziećmi sprawdzali co pływa a co tonie w wodzie, z cukierków i wody stworzyli wspólnie kolorową tęczę.

Dzień Chemika - grupa Wiewiórek

Dnia 07.05.2021 obchodziliśmy w Żłobku „Dzień  Chemika”. Dzieci  dowiedziały się kto to jest chemik i czym się zajmuje, brały też  udział w różnych eksperymentach. Opiekunki z dziećmi stworzyły chmurę z kolorowym deszczem, wybuchający wulkan, lampę z oleju, wody i tabletki musującej oraz różnobarwną tęczę z barwników spożywczych.

Dzień Chemika - grupa Pszczółek

W dniu 7 maja 2021r. w grupie Pszczółek odbył się zajęcia pt.: „Dzień Chemika”. Opiekunki przybliżyły pracę Chemika za pomocą prostych doświadczeń: kolorowa tęcza ze skitelsów, padający deszczyk z pianki do golenia i barwników oraz samopompujący balonik za pomocą sody i octu. Na koniec dzieci dekorowały różne menzurki produktami spożywczymi. 

do góry