Strona główna/Aktualności/Dzień Kotylionów

Dzień Kotylionów

11 Maja 2021

W maju w naszym żłobku odbył się dzień „Dzień Kotylionów”. Opiekunki opowiedziały wszystkim dzieciom jak ważne są „Święta Majowa”. W tym dniu każde dziecko otrzymało kotylion i flagę w barwach Narodowych Polski. Starsze dzieci odpowiadały na pytania zawarte w patriotycznym wierszu „Kto Ty jesteś?” którego autorem jest Władysław Bełza. Dzieci poznały symbole Narodowe Polski, dowiedziały się co przedstawia i jak wygląda Godło oraz wspólnie wykonały pracę plastyczną pt.: „Flaga”. Na zakończenie zajęć opiekunki uroczyście odśpiewały dzieciom Hymn Polski.

Dzień kotylionów - grupa Biedronek

Obchodzony 30.04.2021r. Dzień Kotylionów przybliżył wszystkim dzieciom jak ważne dla Polaków są „Święta Majowe”. W tym dniu każdy otrzymał kotylion oraz flagę w czerwono-białych barwach narodowych. Starszaki odpowiadały na pytania zawarte w patriotycznym wierszu Władysława Bełza „Kto Ty jesteś?”. Dzieci poznały symbole narodowe Polski, dowiedziały się co przedstawia i jak wygląda Godło oraz wspólnie wykonały pracę plastyczną „Flaga”.

Na zakończenie zajęć opiekunki uroczyście odśpiewały dzieciom Hymn Polski.

Dzień kotylionów - grupa Pszczółek

W dniu 30.04.2021r. odbył się „Dzień Kotylionów”. Dzieci dowiedziały się co to jest kotylion, jak wygląda flaga Polski oraz Godło Polski.  Opiekunki wraz z dziećmi tworzyły biało-czerwone kotyliony oraz śpiewały i tańczyły do piosenek związanych z tym dniem.

Dzień kotylionów - grupa Misie

W dniu 30.04.2021r. w grupie Misiów odbył się dzień kotylionów. Dzieci dowiedziały się co oznaczają „Święta Majowe”. Wszystkie dzieci wspólnie przygotowały kotyliony oraz wykonały pracę plastyczną pt.: „Kotylion”.

Dzień kotylionów - grupa Wiewiórek

W dniu 30.04.2021r. w grupie Wiewiórek odbył się „Dzień Kotylionów”. Dzieci w biało-czerwonych strojach pod opieką opiekunek wykonały wspólnie pracę plastyczną pt.: „Mapa Polski”. Dzieci poznały symbole narodowe Polski, dowiedziały się co przedstawia i jak wygląda Godło.

do góry