Dzień Dyni

17 Listopada 2020

W październiku obchodziliśmy w naszym żłobku "Dzień dyni".

Wszystkie grupy wykonały prace plastyczne, poznawały kształty dyni, grały w różne gry:

 dyniowe kręgle, turlanie dyni.

Dzień dyni - grupa Wiewiórki

Dnia 26.10.2020r. Grupa Wiewiórki obchodziła dzień dyni. W tym dniu dzieci dostały plakietki dyni i wzięły udział w licznych zabawach: stworzyły piękny plakat dyni za pomocą farb, toczyły dynie po podłodze, karmiły dynię oraz zbierały dynie do skrzyneczki. Na koniec klasyfikowały dynie według wielkości i koloru.

 

Dzień dyni - grupa Pszczółki

Dnia 26 października Grupa Pszczółki świętowała Dzień Dyni. W tym dniu, dzieci i Ciocie przyszły ubrane na pomarańczowo. Dzieci wyklejały bibułą i dekorowały dynie, robiły dyniowe pieczątki z jabłka oraz pokonywały dyniowy tor przeszkód. Było kolorowo i wesoło.

 

Dzień dyni - grupa Biedronki

 

W poniedziałek 26 października obchodziliśmy w naszym żłobku "Dzień dyni". 

W grupie BIEDRONKI dzień dyni rozpoczęliśmy od zabawy badawczo-praktycznej. Dzieci z zapałem zabrały się do odkrywania dyniowego wnętrza.

Następnie wspólnie ozdobiliśmy dynię- królową warzyw.

Dzieci zapoznały się z różnorodnością dyń, po czym podczas zabawy "dyniowe kręgle": maluchy przewracały kręgle za pomocą dyń.

Na koniec dzieci (każde z osobna) wykonało pracę plastyczną kolorując dynię farbami.

Ten dzień przyniósł wiele wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy. 

 

Dzień dyni - grupa Misie

W naszej grupie Misie odbył się Dzień Dyni. W tym dniu dzieci poznały czym jest dynia, jaki ma kształt oraz,że jest to pyszne i zdrowe warzywo. Każde dziecko wykonało pracę plastyczną, samodzielnie wyklejało dynie bibułą. 

do góry