Strona główna/Aktualności/DZIEŃ STRAŻAKA

DZIEŃ STRAŻAKA

10 Maja 2024

DZIEŃ STRAŻAKA - GRUPA WIEWIÓREK

W dniu 07.05.2024 w naszym żłobku obchodziliśmy Światowy Dzień Strażaka. Dzieci w tym dniu, poznały jaki zawód wykonują strażacy, jak są ubrani na akcję i czego potrzebują do swojej pracy by gasić pożar. Dzieci oglądały fotografię wozów strażackich i wyklejaliśmy wspólnie wielki wóz strażacki kolorową wydzieranką z papieru , każdy pokolorował również swoją pracę związaną z zawodem strażaka czerwoną kredką. Dzieci były przebrane za strażaków i gasiły wspólnie ścianę z ognia oraz wyklejały plakat. Dobrej zabawy nie było końca.

DZIEŃ STRAŻAKA - GRUPA PSZCZÓŁEK

W naszym żłobku 7 maja 2024 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Dzień ten został poświęcony tematyce pracy strażaków oraz ich roli w udzielaniu pomocy dla ludzkiego życia. Zapoznaliśmy się ze sprzętem służącym strażakom do pracy: wóz strażacki, drabina, gaśnica, kask. Dzieci kolorowały postaci strażaków czerwoną kredką. Wszyscy byli bardzo zainteresowani dzisiejszymi zajęciami. 

DZIEŃ STRAŻAKA - GRUPA BIEDRONEK

W dniu 07.05.2024r w grupie biedronki obchodziliśmy „Dzień Strażaka”. Wspólnie omawialiśmy na czym polega jego praca, wyposażenie i strój. Dzieci zapoznały się z numerami alarmowymi. Indywidualnie wykonały prace plastyczne: „ognisty płomień”. Chłopcy ratowali uwiezionego na drzewie kotki, a dziewczynki gasiły pożar w budynku.

DZIEŃ STRAŻAKA - GRUPA MISIE

Z okazji „Dnia Strażaka” dzieci z grupy misie miały okazję poznać pracę strażaków między innymi: jak i czym gaszą pożary, czym zajmują się na co dzień oraz czym się poruszają strażacy. Nieobeszło się też bez zabawy w przeciąganie węża strażackiego. Dzieci miały możliwość przyniesienia do żłobka swoich zabawek związanych z tym świętem. Na koniec zajęć maluchy pięknie wyklejały kontur płomienia żółto - czerwoną bibułą.

do góry