Strona główna/Aktualności/DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

9 Listopada 2023

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK - GRUPA WIEWIÓREK

Dnia 06.11.2023 w naszym żłobku odbył się Dzień Postaci z Bajek. Na grupie wiewiórek opiekunki zainscenizowały teatrzyk pt. ,,Czerwony Kapturek ". Dzieci po przedstawieniu kolorowały obrazki związane z bajką i wyklejały koszyczek dla Babci zdrowymi produktami, oraz przebrały się za postaci z bajki: Wilka, Czerwonego Kapturka oraz Babcię. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach i były bardzo zadowolone z wybranej bajki. Na koniec wszyscy wykonali wspólny radosny taniec ciesząc się z uwolnienia Babci i Czerwonego Kapturka z łap złego Wilczyska.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK - GRUPA BIEDRONEK

W dniu 06.11.2023 r. w grupie Biedronki obchodziliśmy "Dzień postaci z bajek". Ciocie zorganizowały przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek" w formie teatrzyku maskowego. Wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną, zdobiąc szablon CZERWONEGO KAPTURKA, wykorzystując dostępne materiały kreatywne. Tego dnia każde dziecko wróciło do domu uśmiechnięte i z medalem, na którym były ich ulubione postacie z bajki "Psi Patrol".

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK - GRUPA PSZCZÓŁEK

W dniu 06.11.2023r. na naszej grupie odbył się „Dzień ulubionej bajki”. Opiekunki przybliżyły dzieciom bajki takie jak: „Psi Patrol” i „Świnka Peppa”. Maluszki obejrzały teatrzyk pacynkowy, miały również dopasować odpowiedni pojazd bohatera do jego pluszaka. Przyklejały różowe motylki do sukienki Peppy narysowanej na brystolu. Starsze dzieci próbowały ułożyć puzzle, a mniejsze kolorowały postacie z Psiego Patrolu. 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK - GRUPA MISIE

Dnia 06.11.2023 r.  w grupie misiów świętowaliśmy „Dzień bajki”. Z tej okazji dzieci przedstawiły w formie teatrzyku bajkę pt. „Czerwony Kapturek”.  Dzieci przebrane za Czerwonego Kapturka, babcię, wilka oraz Pana Leśniczego przedstawiły bajkę wszystkim dzieciom z grupy. Wszyscy wspólnie rozmawialiśmy o tym co się działo w bajce. Następnie dzieci pokolorowały kolorowanki z różnymi postaciami z bajek. Dzieci po teatrzyku były bardzo zadowolone i pełne uśmiechu.

do góry