Strona główna/Aktualności/DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

15 Listopada 2023

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI - GRUPA BIEDRONEK

„Kto Ty jesteś? - Polak mały

Jaki znak twój - Orzeł biały”

 

W dniu 10 listopada 2023 r.  pielęgnując tradycję kształtowania patriotycznych postaw małych żłobkowiczów grupa Biedronek obchodziła Dzień Niepodległości.

Dzieci poznały symbole narodowe naszego kraju, wyklejały piórkami orła i malowały obrazki czerwoną farbą. Opiekunki odśpiewały hymn „Mazurek Dąbrowskiego” starając się przekazać dzieciom nutkę patriotyzmu. Dzień ten przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, a do domu wróciliśmy z kotylionami w czerwono - białych barwach narodowych.

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI - GRUPA MISIE

Dnia 10.11.2023 r. w grupie Misie świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Z tej okazji dzieci przyszły ubrane odświętnie i w kolorach: białym oraz czerwonym. Z pomocą opiekunek dzieci wykonały kotyliony, które zabrały do domu. Dzieci odbijały rączki pomalowane na czerwono na dużym Orle. Wszyscy wspólnie rozmawialiśmy o dzisiejszym święcie i odsłuchaliśmy Hymnu Polski.

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI - GRUPA PSZCZÓŁEK

Dnia 10 listopada 2023 r. grupa Pszczółki  obchodziła uroczyście Dzień Niepodległości. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na biało - czerwono i zapoznały się z symbolami i barwami narodowymi, słuchały również Hymnu Polskiego i innych piosenek patriotycznych. Żłobkowicze stworzyli drzewo z białych i czerwonych liści. Dzieci wychodziły do domu z białymi serduszkami, na które samodzielnie nakleiły czerwone piórka.

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI - GRUPA WIEWIÓREK

Dnia 10.11.2023 r. w naszym żłobku odbył się uroczysty Dzień Niepodległości. Dzieci poznały nasze barwy narodowe, wyklejały mapę Polski czerwoną bibułą, kolorowały flagę Polski, oraz wykonały plakat wspólny gotowymi ilustracjami pt.: ,,Polska Niepodległa". Wszyscy wspólnie słuchaliśmy i tańczyliśmy do piosenek patriotycznych.

do góry