Strona główna/Aktualności/DZIEŃ MARCHEWKI

DZIEŃ MARCHEWKI

5 Kwietnia 2024

DZIEŃ MARCHEWKI - GRUPA PSZCZÓŁEK

W dniu 04.04.2024 r.  na grupie Pszczółek obchodziliśmy „Dzień marchewki”. Wszystkie dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo. Z pomocą cioć dzieci wyciskały sok, przygotowały surówkę z tartej marchewki. Młodsze dzieci zbierały marchew do koszyczków. Wspólnie dzieci kolorowały króliczka z jego ulubioną przekąska. 

DZIEŃ MARCHEWKI - GRUPA WIEWIÓREK

W 04.04.2024r. w grupie wiewiórek odbył się „Dzień Marchewki”. Dzieci ubrane były w kolorze pomarańczowym, a na głowach miały opaski z postacią królika bądź marchewki! Wspólnie karmiły zajączka z kartonu i zapełniały jego pusty brzuszek oraz jeździły taczką pełną marchewek, a następnie każdy indywidualne wykleił plasteliną obrazek marchewki. Grupa starszych wiewiórek wykleiła ogromną marchewkę kawałkami bibuły. Wszystkie dzieci miały fantastyczną zabawę, a uśmiechy nie schodziły im z twarzy.

DZIEŃ MARCHEWKI - GRUPA BIEDRONEK

Dnia 04 kwietnia 2024 r. grupa Biedronki świętowała Dzień Marchewki.

W tym dniu dzieci poznały marchewkę i kolor pomarańczowy. Wysłuchaliśmy wiersza Jana Brzechwy pt. „Marchewka” oraz wykonaliśmy piękne marchewkowe prace plastyczne przy użyciu farb. Uśmiechnięte maluchy chętnie brały udział w zabawach: marchewkowe puzzle i karmienie zajączka marchewkami.

DZIEŃ MARCHEWKI - GRUPA MISIE

W dniu 04 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy „Dzień Marchewki”. Dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo, a na głowach miały marchewkowe opaski. Odwiedził nas przyjazny królik, którego dzieci  mogły nakarmić. Następnie dzieci dowiedziały się skąd się biorą marchewki i jak je siejemy. Opiekunki również pokazały co można zrobić z surowej marchewki np.: wyciśnięty sok oraz pyszną surówkę. Na koniec każde dziecko wykleiło pomarańczową bibułą swoją marchewkę. 

do góry