Strona główna/Aktualności/17 marca Urząd Miasta w Czeladzi zaprasza na interaktywny (..)

17 marca Urząd Miasta w Czeladzi zaprasza na interaktywny webinar z psycholog dr Dominiką Siewniak-Maciuszek „Jak rozmawiać z dzieckiem o wojnie?”

11 Marca 2022

Telewizja, Radio, Internet... bombardują nas informacjami nasyconymi drastycznymi obrazami z działań wojennych w Ukrainie. Dorośli angażują się w inicjatywy wspierające naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Do szkół trafiają dzieci z terenów objętych konfliktem zbrojnym. Przedszkolaki odreagowują bawiąc się „w wojnę”. Wszystkiemu towarzyszą emocje często nasycone agresją wynikającą z braku wpływu na ból, cierpienie, śmierć...

To właśnie dlatego z myślą o dzieciach i rodzicach z czeladzkich placówek oświatowych zaprosiliśmy psycholog - dr Dominikę Siewniak-Maciuszek - aby podczas interaktywnego webinaru porozmawiać o tym, jak radzić sobie w obecnej sytuacji? Jak kształtować właściwe emocje (własne i dzieci)?

Już 17 marca o godz. 19.00 spotkajmy się na profilu FB Miasto Czeladź oraz www.youtube.com/czeladztv. Zaplanowaliśmy aktywny udział publiczności. Każdy uczestnik będzie mógł dołączyć do rozmowy poprzez zadawanie pytań za pośrednictwem aktywnego czatu. Zapraszamy do rejestracji i udziału: https://forms.gle/mKMa9ZUZoW59cK6Z9. Do zobaczenia!

do góry