Logotyp jednostki organizacyjnej

Żłobek Miejski w CzeladziStrona pełni funkcję BIP

Jesteś na: Strona główna / Nasz Żłobek / Kącik dla rodzica / Pierwsza wizyta u dentysty

Pierwsza wizyta u dentysty

Pierwsza wizyta u dentysty?

Kiedy?

Najlepiej, gdy u malucha pojawią się już pierwsze ząbki. Ważne, aby dziecko nie zjawiło się na pierwszej wizycie z bólem zęba. Powinna być to wizyta, podczas której dziecko będzie miało czas na oswojenie się z gabinetem, sprzętem, zapoznanie się z lekarzem.

Dlaczego tak wcześnie?

Stomatolog oceni, czy dziecko prawidłowo ząbkuje i jaka jest możliwość wystąpienia próchnicy, a im wcześniej zostaną wykryte nieprawidłowości tym szybciej można zareagować i rozpocząć leczenie. Dodatkowo lekarz poinformuje jak prawidłowo czyścić zęby i dziąsła, na co zwracać uwagę, aby ząbki rosły mocne i zdrowe.

Jak przygotować dziecko do wizyty?

Doktor w fartuchu, wielki fotel, mocne światło lampy i dużo różnych przyrządów może wywołać niepokój i sprawić, że dziecko wpadnie w panikę odmawiając wszelkiej współpracy. Dlatego ważne jest, aby maluszek wiedział czego może oczekiwać. Pomocne mogą być książeczki z ilustracjami albo odgrywanie sceny badania w komfortowym, domowym środowisku i ćwiczenie otwierania buzi na hasło „aaa”.

Gdzie?

Jest wiele placówek specjalnie przygotowanych do wizyty naszych pociech, posiadających ogrom udogodnień takich jak wizyty adaptacyjne czy wyprawka dentystyczna. Aby umilić dziecku wizytę gabinety oferują m. in. kącik dziecięcy wypełniony zabawkami i kolorowymi książkami , żel znieczulający o smaku owoców,  bezbolesne znieczulenie miejscowe, syrop lub gaz rozweselający. Wszystko odbywa się w kolorowych salach w przyjaznej atmosferze.

Rodzice pamiętajcie!

Stan zębów mlecznych ma duży wpływ na zęby stałe dziecka. Dobrze już od najmłodszych lat wprowadzać odpowiednie nawyki dbania o higienę jamy ustnej, dbać o mleczaki, stosować profilaktykę i leczyć je.

 

Redakcja strony: Pierwsza wizyta u dentysty Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację:Żłobek Miejski w Czeladzi
  • Pierwsza publikacja:Pawłowska Alicja2017-02-01 14:15:21
  • Aktualizacja publikacji:Barańska Jolanta2019-01-24 12:04:51
  • Wytworzenie publikacji:Barańska Jolanta2019-01-24 12:04:48
  • Zatwierdzenie informacji:Barańska Jolanta2019-01-24 12:04:48
Drukuj Liczba odwiedzin: 56
ul. Niepodległości 6, 41-250 Czeladź
NIP: 625-237-76-58
Tel. 32/265-05-25
FILIA Piaski:
ul. Krótka, 41-253 Czeladź
tel. 505-141-641

Dane adresowe

Żłobek Miejski w Czeladzi

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl