Logotyp jednostki organizacyjnej

Żłobek Miejski w CzeladziStrona pełni funkcję BIP

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

02 LIS 2016

Halloween w Żłobku.

 

31 października w Żłobku Miejskim w Czeladzi obchodziliśmy Halloween.

Jak głosi tradycja w Halloween, czyli Wigilię Wszystkich Świętych, na ziemi pojawiają się duchy, zjawy, nietoperze, czarownice. Wszystkie te istoty nie będą wstanie popsuć dziecięcych zabaw.
Wręcz przeciwnie, to nasze maluszki za swe sztuczki będą domagały się słodkiego poczęstunku. 

Świętowanie Halloween Pszczółki rozpoczną od zbiorowej pracy plastycznej. Metodą wydzierankową stworzą piękną, dużą dynię, która będzie im towarzyszyć  w czasie kolejnych zabaw, a jest ich naprawdę sporo. Zabawa „Przejdź przez błotko”, zabawa „Mumia”, „Krzyk rozpaczy”, zjadanie ciasteczek bez pomocy rąk. Opiekunki malutkich Pszczółek nie omieszkały do tych zabaw dołączyć aby poprzez doświadczenie o charakterze badawczym dowiedzieć się jak można wyczarować pomarańczowy kolor dyni – symbol Halloween.

W grupie Biedronek również nie zabrakło obchodów tego dnia. Tematem przewodnim w grupie maluszków była dynia, dzieci poznawały jej kształt i wygląd. Do grupy zawitała czarownica, która poozdabiała dynię i wykonywała lampiony. Odbyły się tańce wokół dyni przy dźwiękach czarodziejskich rytmów.

Halloween w grupie Misiów to dzień psikusów, wesołych zabaw oraz tańców. Opiekunki zapoznały dzieci z tradycją Halloween, zaprezentowały maluchom ilustracje z duszkami, nietoperzami, dyniami i pajączkami. Wspólnie pomalowaliśmy wielką dynię, a każde dziecko przykleiło swoją na wystawę prac. Tańczyliśmy i słuchaliśmy rymowanki „ My jesteśmy straszne zmory…”. A na koniec były pyszne cukierki dla misiów.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56
ul. Niepodległości 6, 41-250 Czeladź
NIP: 625-237-76-58
Tel. 32/265-05-25
FILIA Piaski:
ul. Krótka, 41-253 Czeladź
tel. 505-141-641

Dane adresowe

Żłobek Miejski w Czeladzi

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl