Logotyp jednostki organizacyjnej

Żłobek Miejski w CzeladziStrona pełni funkcję BIP

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

23 STY 2017

Dzień Babci i Dziadka

 

W dniu 20 stycznia 2017r. w całym Żłobku obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Babcia i dziadek to obok rodziców najważniejsze osoby w życiu dziecka.

 

Pszczółki wysłuchały pogadanki o roli dziadków w życiu każdego człowieka oraz poznały hierarchię rodziny: mama, tata, babcia, dziadek. Opiekunki zwróciły również uwagę na dostrzeganie i rozumienie potrzeb innych członków rodziny tzn. opiekowanie się osobami starszymi i chorymi.

Dzieci świetnie poradziły sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami: przyporządkowały do babci i dziadka odpowiednie rekwizyty np. babcia- lakier do paznokci, dziadek – maszynka do golenia oraz wykonały piękne laurki z gotowych elementów.

 

Dzień Babci i Dziadka Pszczółki

 

Biedronki brały udział w przygotowaniu serduszek i laurek dla swoich babć i dziadziusiów. Praca plastyczna przyniosła dzieciom wiele radości.

Nie znaleziono galerii.

Wiewiórki oglądały laurki przygotowane na ten dzień, były tańce przy piosenkach. Dzieci także same komponowały swoje utwory przy pomocy instrumentów.  

Nie znaleziono galerii.

Natomiast Misie przywitały babcię i dziadka, którzy przybyli do nich z dalekich krajów. Choć oboje jeszcze ciężko pracują znaleźli chwilę przy odwiedzić naszych małych podopiecznych. Dziadek opowiedział dzieciom o pracy w polu, a babcia o zwierzątkach, którymi się codziennie zajmuje. Dzieci opowiedziały o swoich babciach i dziadziusiach. Misie zaśpiewały piosenkę, powiedziały wierszyk i zatańczyły z parą przemiłych staruszków. Na koniec odbyło się pamiątkowe zdjęcie, a dzieci wręczyły gościom samodzielnie wykonane kwiatki i laurki.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56
ul. Niepodległości 6, 41-250 Czeladź
NIP: 625-237-76-58
Tel. 32/265-05-25
FILIA Piaski:
ul. Krótka, 41-253 Czeladź
tel. 505-141-641

Dane adresowe

Żłobek Miejski w Czeladzi

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl